Loading...

Rakouská střediska

Rakouská zimní střediska

V Rakousku známe a umíme zařídit mnoho kvalitních středisek. Vyberte si, které by se vám líbilo. Následně nám napište, či zavolejte a domluvte si zájezd!

Východní Tyrolsko

Centrem Východního Tyrolska je město Lienz se skicentry Zettersfeld a Hochstein na svazích největšího rakouského pohoří Vysoké Taury v blízkosti nejvyšší hory Rakouska - Grossglockner (3798 m). V Zettersfeldu a Hochsteinu, které leží na okraji města, se lyžuje na 40-ti kilometrech sjezdových tratích, všech obtížností, v nadm. výšce 1500 až 2000 metrů. Uměle zasněžováno je 95 % tratí. Skicentrum Zetterrsfeld je vhodný pro začátečníky, středně zdatné lyžaře a snowboardisty. K dispozici je i nový „snowboardpark“. Skicentrum Hochstein, kde se jezdí i světový pohár žen ve sjezdovém lyžování, je vhodný pro středně i velmi dobré lyžaře a snowboardisty. Naše ubytovací kapacity i tato skicentra patří k nejoblíbenějším lokalitám, kam jezdíme a je zde 95 % návratnost škol i individuálních klientů.

V případě zájmu o větší střediska, lze lyžovat i v dalších do 30-ti minut vzdálených střediscích - Sillian, Martei, St. Jakob, Kals, popř. ledovec Mölltal. Pokud nechcete dojíždět a být ubytováni přímo na svahu doporučujeme naše ubytovací kapacity - Berggasthaus, Alpengasthof Bidner, popř. hotel Mühlenhof u dolní kabinové lanovky - Grossglockner SKIARENY - Matrei-Kals.

Korutany – Mölltal

Atraktivní oblast Mölltal, se rozkládá na jižních svazích největšího rak. pohoří Vysoké Taury (u italských hranic) v blízkosti nejvyšší hory Rakouska - Grossglockner (3798 m n.m.). Sjezdové tratě z vrcholu Sharecku – 3122 m, byly vyhodnoceny jako nejlepší „kárvingové“ svahy v Alpách. Tato oblast patří mezi nejlepší lyžařské terény v Rakousku. Od parkoviště do lyžařského střediska vás jen za 8 minut převeze nový, supermoderní "Gletscher Expres"- nejdelší podpovrchová lanová dráha na světě. Z nástupní stanice do cíle ( 1000m převýšení) převeze najednou 236os. ,délka tunelu je 4 718 m. Dostanete se do nadm. výšky přes 2 850 m, kde vás očekává 49 km preparovaných sjezdovek všech typů. Nabízí se taky nový Snowboard- Funpark a cca 30km běžeckých tratí.Díky nadmořské výšce a všem klimatic-kým podmínkám, garantujeme 100% jistotu sněhu od října do Velikonoc. Gigantické panorama Alp vám udělá z každodenního lyžování jedinečný zážitek.

Ve výšce 2800m je velká restaurace Panorama se sluneční terasou a lehátky, servis a sportovní obchod. V celém areálu jsou Vám k dispozici 6 sedačková lanovka, která Vás vyveze do výšky 3122 metrů . Dále jsou k dispozici 1 čtyřsedačková, dvě dvojsedačky, jedna poma a jeden kotvový vlek. Vzdálenost od nejvyššího místa ke stanici 6 místné kabiny je 5 kilometrů a najdou si zde vyžití jak velmi dobří lyžaři, tak i začátečníci. Je zde i možnost volného lyžování, lyžování v hlubokém sněhu. Šířka horní sjezdovky je cca 500m. Průměrná sněhová pokrývka je 3 metry. Doba provozu : říjen –květen, pak letní lyžování od července do konce září,ale v závislosti na sněhových podmínkách.

Millstätersee – Spittal

Svahy největšího rakouského pohoří Vysoké Taury. Na Goldecku se lyžuje v nadm. výšce 1500 až 2000 m. Je zde 30 kilometrů upravovaných sjezdových tratí všech obtížností, 50 hektarů freeridových terénů, 8,5 km dlouhá černá sjezdovka, dvě kabinové lanovky, dvě sedačkové a šest vleků. Většina tratí je uměle zasněžována. V rámci rozšířeného skipasu lze lyžovat i v do půl hodiny vzdálených větších střediscích : Katschberg, Gerlitzen a Bad Kleinkirchheim.

Nassfeld

Atraktivní oblast Nassfeld leží asi 30 km od Villachu na hranicích s Itálií. Je jedním z největších středisek Korutan a chlubí se nejdelší kabinkovou lanovkou v Alpách a nejkvalitnějším sněhem v Rakousku. Je zde přes 100 km sjezdových tratí všech obtížností - 95 % tratí je uměle zasněžováno.

Grossglockner Skiarena

GROSSGLOCKNER KALS-MATREI SKIARENA je nově otevřená supermoderní skiaréna, kde se nachází 108 km sjezdovek. Díky zasněžování je až do jara možný sjezd až do údolí do městečka Matrei (1000 m.n.m.) a do vesničky Kals (1.325 m). Přímo ze střediska se Vám naskytne pohled na 60 vrcholů, které sahají nad 3000 m.n.m. a samozřejmě na Großglockner. Středisko obsluhují zcela nové kabinkové a sedačkové lanovky, některé dokonce s vyhříváním. V rámci rozšířeného skipasu je možné vyjíždět lyžovat i do jiných středisek v oblasti Osttirol např. St. Jakob.

V případě zájmu lze navštívit i osvětlenou sáňkařskou dráhu v 6km vzdálené vesničce Wirgen.

Zillertall Skiarena

V oblasti Zillertal lze navštívit 11 lyžařských středisek se 639-ti kilometry sjezdových tratí, 167-mi nejmodernějšími sedačkovými a kabinkovými lanovkami a velkým množstvím jídelen a hospůdek přímo na sjezdovkách. Jedním ze středisek je Penken, kde se nachází Vans Penken Park, jeden z největších "Funparků" Evropy, pro snowboardisty a lyžaře, vyznavače "freestylu". V blízkosti leží i středisko Hintertux s ledovcem, lehce dosažitelné skibusem nebo kabinkou ze střediska Penken, kde je k dispozici také 86 km upravených sjezdových tratí. 100% sněhová jistota je zaručena. V oblasti jsou sjezdové tratě všech obtížností. Na své si přijdou jak začátečníci tak nároční lyžaři, kteří mohou navštívit i jednu z nejprudších sjezdovek Rakouska - světoznámou sjezdovku "Harakiri" se spádem až 78%.

Největší střediska v oblasti: Spieljoch Fügen, Ski-Optimal Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergbahnen, Ski- und Gletscherwelt Zillertal 3000, Hintertuxer Gletscher.

Saalbach – Hinterglemm

Nedaleko Salzburgu v srdci Glemmtalu se nachází horská městečka Saalbach a Hinterglemm. Díky sportovnímu vyžití se spojili a dostali se tak do širšího hledáčku především zahraničních lyžařů. Lyžařská oblast Saalbach- Hinterglemm je nejlepší salzburskou oblastí s 200 km sjezdovek, s terény vhodnými pro začátečníky, tak i pro profesionální lyžaře. V areálu se nacházejí zábavné parky, závodní dráhy i sjezdovka s muldami. Lyžuje se v nadmořské výšce 900 - 2096 m. n. m. Využít můžete také 12 km běžkařských stop.

Heiligenblut

Lyžařské středisko Heiligenblut láká lyžaře z celé Evropy a nabízí prožitky z jízdy po 55 km upravených svahů bez čekacích lhůt na lanovkách a vlecích. Jistotu sněhu zaručí nadmořská výška tři tisíce metrů. Třešničkou na dortu je velké množství freeridových terénů pro lyžaře a snowboardisty, kterým málokdo odolá. Kabinová lanovka vás vyveze přímo z centra Heiligenblutu až na vrchol Schareck, do výšky 2.604 metrů.

Kaprun – Zell am See

Lyžuje se ve třech vzájemně propojených střediscích Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel, které se nachází nad městečky Kaprun a Zell am See. Patří mezi českými lyžaři k nejoblíbenějším oblastem Rakouska. Ledovec Kitzsteinhorn garantuje kvalitní sněhovou pokrývku po celý rok. Nachází se zde celkem 140 km sjezdových tratí různých obtížností. Horní stanice je umístěna v nadm. výšce 3 029 m n. m. Pro běžkaře je zde denně upravováno přes 200 km běžeckých tratí.

Hochkar

Hochkar nabízí lyžování od prosince do konce dubna na výborně upravených sjezdovkách všech obtížností. Na své si zde přijdou začátečníci, zdatní lyžaři ale i příznivci snowboardingu a vyznavači freeride jízdy hlubokým sněhem nebo na boulích. Nachází se zde 38 km sjezdových tratí, 17 lanovek a vleků a také několik moderních zasněžovacích zařízení. Pro snowboardisty je v areálu připraven snowpark.Okolí střediska je vhodné také pro běžecké lyžování. Stopy vedou v nadmořské výšce 800 – 900 m, nejoblíbenější trasa směřuje do Dürrensteinu. Kromě střediska Hochkar můžou lyžaři v oblasti navštívit ještě vedlejší, spíše rodinný areál Lackenhof se zábavním parkem pro děti. Od roku 2009 je ve městečku Göstling otevřeno wellness centrum s bazénem se slanou vodou, několika saunami a relaxační zónou.

Hochficht

Největší lyžařské středisko Šumavy nabízí od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS. Ideální polohou Hochfichtu hned u hranic se vyhnete dlouhému cestování a naleznete zde podmínky srovnatelné s některými alpskými středisky. Lyžuje se v nadmořské výšce 993 – 1339 m.n.m. Sto procent z 21 km sjezdovek se technicky zasněžuje. Přepravu lyžařů zabezpečují 3 čtyřsedačky, pět kotev a dva zastřešené pojízdné pásy. K dispozici je také skicrossová trať i snowpark.